Dejte si pozor na kapsáře, varují policisté

  •  

V předvánočním období spustili policisté kampaň, která má lidi varovat před možností krádeže v přeplněných obchodních centrech.

Před chybami, které lidé dělají, a dávají tak zlodějům šanci, policisté ve čtvrtek varovali přímo v ústeckém Albertu. Po několika minutách již viděli řadu lidí, kteří měli své věci položené v košících a při prohlížení zboží přestali dávat pozor. „To stačí. Kdybych chtěl, tak jim ty věci ukradnu,“ prozradil jeden z policistů. Překvapené zákazníky pak policisté varovali a chybu jim vysvětlili. Většina se bránila. Prý o věcech věděli.

kapsari1

Podle mluvčí ústecké policie Veroniky Hyšplerové patří k nejohroženějším skupinám senioři a movité velmi zaměstnané ženy. Často přestanou v zápalu nakupování na své věci dávat pozor. „Na rozdíl od Prahy ale v Ústí nepracují organizované skupiny. Většinou jde o práci jednoho až dvou lidí,“ uvedla Hyšplerová. Varovala, že kapesní zloději často mohou využívat i dětí, které lidé z krádeže nepodezírají.

Kampaň policisté budou vést nejen osobně, ale i prostřednictvím letáků, hlášením v rozhlase obchodních center a dalšími způsoby. Na Ústecku s tím mají zkušenosti, například i za pomoci speciálního vozu MHD. Počet kapesních krádeží v kraji tak klesá. V roce 2013 jich policisté registrovali 553, loni 508 a do konce letošního listopadu 319.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*