Demolice je na spadnutí. Opozice svolává mimořádné zastupitelstvo

ilustr. obr.
  •  

V části historicky cenné správní budovy Schichtových závodů, dnes součásti areálu ústecké Setuzy, začaly o uplynulém víkendu přípravy na demolici. Té se snaží zabránit ústecký senátor a historik  muzea Martin Krsek.

„Ten dům je památkou na zlatou éru Ústí nad Labem, kdy tu uvědomělí podnikatelé budovali svá impéria. Schichtovy závody byly největším drogisticko-potravinářským podnikem v Evropě, a když v roce 1929 majitelé spoluzakládali Unilever, centrála pro střední a východní Evropu byla právě zde,“ přiblížil historii areálu Krsek. „Myslel jsem, že tuhle primitivní éru, kdy jenom bouráme, máme v Ústí už za sebou. Tohle je barbarství,“ dodal. S výzvou na vedení města se dopisem obrátili také bývalí ústečtí primátoři Petr Gandalovič a Jan Kubata. Současného primátora žádají o maximální úsilí o zachování budovy.

Podle jednatele majitele objektu společnosti STZ Development Jakuba Malicha, má budova narušenou statiku a navíc je ve špatném technickém stavu, především kvůli nájezdům zlodějů kovů.

Na pátek 17. února ústecká opozice svolala mimořádné jednání zastupitelstva. Jedním z bodů jednání bude i Krskův návrh, aby město Ústí nad Labem správní budovu koupilo a za pomoci dotací opravilo.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*