Demolice obytných domů v ulici Na Nivách začíná

  •  

Ulice Na Nivách se brzy dočká razantní proměny. Demolice, která zatím zahrnuje 6 objektů na pravé straně ulice, začne v pátek 7. prosince. Hotova by měla být za 4 měsíce. Zahájení další etapy, ve které je 12 objektů na levé straně ulice, se předpokládá v září 2019. Vybraná firma zároveň zajistí i úplnou likvidaci a uložení veškerých odpadů z provedených demolic.

„Výběr zhotovitele veřejné zakázky na demolice zdevastovaných obytných domů v ulici Na Nivách schválila rada města. Podmínky zadávacího řízení na podlimitní veřejnou zakázku splnilo osm uchazečů. Na základě doporučení výběrové komise radní přidělili zakázku společnosti Klement, která nabídla cenu 6,599 milionu Kč bez DPH. Předpokládaná hodnota zakázky přitom byla stanovena na 16,5 milionu Kč,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Domy v ulici byly dlouhodobě neudržované, potom co je získal soukromý vlastník, rychle zchátraly a jejich rekonstrukce už nebyla ekonomicky ani technicky možná. Město domy i s pozemky za 400 000 korun vykoupilo.

„Demolice vytvoří volný prostor pro nové projekty. O dalším využití pozemků zatím není rozhodnuto. Mohly by tu být například malometrážní byty pro mladé rodiny. Příkladem je i projekt firmy Dobrovský, která vizi budoucí výstavby viladomů zpracovala i pro ulici Na Nivách,“ dodává mluvčí Macová.

Viladomy Na Nivách.
Foto: usti-nad-labem.cz

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*