Dermacentrum nabízí balneofototerapii i fotoléčbu

  •  

Nové dermatologické pracoviště bylo slavnostně otevřeno a slouží svým pacientům v prostorách ústecké EUC Kliniky. EUC Dermacentrum se přemístilo z Hrnčířské ulice a zabývá se léčbou onemocnění, která se léčí balneofototerapií a fotoléčbou. Využívá se zejména při léčbě psoriázy (lupénky), atopické dermatitidy, seborhoické dermatitidy
a jiných ekzémů, lichen ruber, pruritus (svědění kůže), vitiliga a dalších typů kožních onemocnění.

Co to je balneofototerapie?

Blahodárný účinek hydroterapie v kombinaci se světloléčbou je znám již z dávné historie a opakovaně potvrzován současnými klinickými studiemi. EUC Dermacentrum konkrétně využívá kombinovanou léčbu prostřednictvím celotělové vířivé koupele, která má příznivý fyzioterapeutický, uvolňující a relaxační efekt se současným prokrvením pokožky, což umožňují moderní vířivé, plastové vany, jejichž tvar poskytuje maximální pohodlí s možností regulace teploty a zároveň intenzity hydromasáže. Voda navíc obsahuje minerální sůl, jejíž složení je analogické se složením solí z Mrtvého moře, tedy je obohacena o minerální látky a stopové prvky (magnezium, vápník, bromidy, sulfáty, atd.).

Fototerapie je moderní využití účinků světla k léčbě kožních chorob. Z několika druhů fotoléčby je v současné době nejvíce využíváno úzkospektré ultrafialové (UVB) záření
o vlnové délce 311 nm. UVB záření redukuje zvýšenou tvorbu kožních buněk, výrazně tlumí zánět a svědění, ovlivňuje aktivaci pigmentových buněk. Správně vedená fotoléčba významně ovlivňuje průběh a rozsah onemocnění a zabraňuje opakovanému zhoršování choroby. Dermacentrum disponuje přístroji pro celotělovou a lokální fototerapii.

Jaký význam má tento druh léčby?

Konkrétně lupénka a atopická dermatitida jsou chronická onemocnění a pacientům přináší celoživotní diskomfort, který se projevuje v sociální, rodinné i pracovní oblasti. Osoby trpící těmito chorobami se cítí stigmatizovány viditelnými projevy onemocnění na pokožce a jsou často negativně vnímáni svým okolím, což projevy onemocnění následně ještě zhoršuje. Základní léčbou lupénky je aplikace kortikoidních preparátů, což nezanedbatelně zatěžuje pokožku.

Právě kombinace léčebné koupele a fototerapie umožní efektivní léčbu prostřednictvím přírodních zdrojů, což umožní postupně omezit aplikaci zevních léků. Dalším pozitivem je dostupnost této účinné balneofototerapie, kdy je svým způsobem přenesena lázeňská a přímořská léčba do ambulantního prostředí, což našim pacientům přináší komfort v podobě neomezené dostupnosti léčby v blízkosti svého bydliště či pracoviště.

Jelikož má balneoterapie s obsahem minerálních solí očistný účinek s uvolněním toxinů, je optimálním výsledkem celková regenerace organizmu a neutrální, vyrovnané pH pokožky. Při teplé lázní také dochází k stimulaci krevního oběhu, který podporuje pružnost pokožky, což působí proti poškození a stárnutí pokožky. Synchronizace světloléčby a hydroterapie má rovněž protizánětlivý a hypoalergenní účinek a také blahodárný účinek na psychiku. Balneofototerapie působí antistresově, dochází k uvolnění duševního napětí a odstranění poruch spánku. Pokožka navíc získává přirozenou obranyschopnost.

Co to konkrétně znamená pro pacienta?

Přesto, že je nové pracoviště navrženo v moderních trendech, které splňují profesionální a hygienické požadavky na současnou zdravotní léčbu, zároveň poskytuje pohodlí s pocitem příjemné tzv. mimo nemocniční atmosféry – pod odborným dohledem erudovaného personálu. Pacienti zejména ocení možnost objednat se na konkrétní čas, v brzkých ranních nebo pozdních odpoledních hodinách, což přináší vysoký komfort pro osobní i pracovní harmonogram každého klienta.

Jak se tedy pacient objedná?

O možnostech léčby se poraďte se svým lékařem, jelikož balneofototerapie je vázána na doporučení lékaře. Zdravotnické zařízení EUC Dermacentrum disponuje dvěma lékaři, specialisty v oboru dermatovenerologie. Po konzultaci s pacientem dermatolog zvolí ten nejlepší způsob léčby, dalo by se říci, že každému pacientovi je připravena individuální léčba, tzv. na míru. Procedury prováděné v tomto novém specializovaném centru jsou srovnatelné s lázeňskými procedurami a jsou hrazeny zdravotními pojišťovnami v základní a udržovací kúře 1x ročně. Součástí zdravotnického zařízení je rovněž laser terapie a prodej dermokosmetiky a doplňkových produktů. Specializované dermatologické pracoviště je součástí EUC Kliniky v Ústí nad Labem a nachází se v budově B (bývalý Doctus).

EUC Dermacentrum se těší na Vaši návštěvu.

Kontakty:  + 420 477 102 200, + 420 602 232 582


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*