Desátý ročník Čajů festu na Mezinárodní den čaje

  •  

V neděli 21. května se v Ústí nad Labem konal desátý ročník druhého největšího čajového festivalu ve střední Evropě, Čajů festu. Podle organizátorky festivalu Jolany Vaverkové tentokrát přijela i čajová elita, která ukazovala své čajové umění.

Čajové umění z celého světa

Letos přijelo rekordních 25 čajoven z celého světa nabízejících čaj návštěvníkům Čajů festu. Za zmínku stojí například paní z jihovýchodní Číny nebo Master Vietnam. České čajovny ukázali, že čajová kultura u nás si s ničím nezadá a umí připravit čaj na vysoce profesionální úrovni a rozumí čajům stejně jako rodilí mistři.

Malí velcí čajaři

Na Čajů festu bylo cca 800 účastníků od dětí až po seniory, kteří si užívali nejen čaje, ale také bohatého programu, který byl pro ně připraven. Z hudebního programu měla největší úspěch Marley Wildthing z Rakouska, která všechny oslnila svým podmanivým hlasem. Velký úspěch měly i divadélka pro děti, masáže, malování hennou a na obličej.

Mistr čaje Čajů festu

Každoročně se mezi čajovnami soutěží o titul „Mistra čaje Čajů festu“, a jelikož přijelo spoustu čajových profesionálů, měli návštěvníci velmi těžkou volbu, komu dát svůj hlas – 1. místo získal Raj Tea z Úštěka, 2. místo Meetea z Prahy a na 3. místě se umístila čajovna Kašmír z Kadaně. Letos poprvé byla soutěž o „Mistra čaje – junior“, které se zúčastnili dvě dětské čajovničky, které byly oceněné čajovým příslušenstvím.


  •  

1 komentář u Desátý ročník Čajů festu na Mezinárodní den čaje

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*