Děti s leukémií dostaly dárky

  •  

Dětská klinika Masarykovy nemocnice uspořádala ve spolupráci s občanským sdružením Vlaďka dětem druhé předvánoční setkání dětí, které jsou nebo byly postiženy závažnou nemocí – leukémií.

Cílem akce bylo navození psychického uvolnění rodičů a dětí v předvánočním čase. Patronka nadace Vlaďka Erbová přivezla malým pacientům vánoční dárky zakoupené ze zářiového hvězdného benefičního utkání, které proběhlo na litvínovském fotbalovém hřišti. „Každý malý pacient napsal Ježíškovi, kdy jsme za pomoci sestřičky Dany Sokolové nakoupili dárky, které budeme během návštěvy v ústecké nemocnici malým pacientům předávat,“ řekla.

V rámci benefičního utkání se na travnaté ploše proti sobě postavili herci, zpěváci a další osobnosti z českého showbyznysu hrající za FC Amfora a tým bývalých litvínovských hokejistů. „U zrodu myšlenky byl moderátor Petr Salava hrající za FC Amfora, který před třemi lety oslovil mého manžela Tomáše, zda by nechtěl za jeho tým osobností hrát. Jelikož každý zápas Amfory je charitativní, tak Petr Salava určil jedno utkání, ze kterého jsou peníze věnovány na nadaci „Vlaďka dětem“. Letos padl los právě na litvínovské klání,“ uvedla.

Celkem se na utkání povedlo organizátorům vybrat částku přes 81 tisíc korun. Část peněz šla na dárky pro nemocné děti, a další část bude oddělení z účtu čerpat během roku.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*