Dětské Café Nobel – Zelená krása středohoří

  •  

I v Českém středohoří můžete narazit na rostliny, které nerostou jinde na světě – a také na spoustu dalších klenotů přírody. V úterý 10. ledna o tom bude v ústeckém Fokus kafe dětem a mládeži vyprávět botanik Karel Nepraš, a to v rámci dalšího z cyklu „přátelských setkání s vědou“ Café Nobel.

Představíme vám např. rostliny parazitující na houbách, rostliny, které nejsou zelené, dokud u nich neškrtnete sirkou – a ještě další, u nichž byste raději nikdy škrtat neměli. Seznámení s nádhernými střevíčníky, vzácnými lomikameny, neobyčejnými zárazami či stepními kavyly může být uprostřed zimy dobrou přípravou na jarní výlety do přírody.

Karel Nepraš je ústecký rodák. Vystudoval Gymnázium Stavbařů  a následně absolvoval Pedagogickou fakultu Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, obory Matematika, Geografie a Biologie. Pracoval dva roky jako učitel na ZŠ ve Velkém Březně. Odtud přešel do Oblastního muzea  v Litoměřicích, kde zastával necelých devět let pozici kurátora přírodovědných sbírek. Nyní působí jako nezávislý odborník v oblasti přírodovědných průzkumů a monitoringu.

Přednáška začne dne 10. ledna v 16:30 hodin. Na „bezkofeinovou“ variantu Café Nobel v kavárně Fokus kafe v Ústí nad Labem mají dospělí přístup jen v doprovodu dětí – bez nich pouze v případě, že do začátku přednášky nebude naplněna kapacita kavárny.

Místa si můžete rezervovat na adrese fokuskafe-usti@fokuslabe.cz. Další informace naleznete na webu cafenobel.ujep.cz.

UJEP Ústí nad Labem


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*