Dny evropského dědictví letos po třiadvacáté

  •  

Letos se už po třiadvacáté Ústí připojí k významné kulturní akci Dny evropského dědictví. Od 8. do 16. září se otevřou brány 30 nejrůznějších budov, památek nebo objektů, které jsou jinak zčásti nebo zcela nepřístupné.

„Svezli jste se někdy výtahem zvaným Pater noster, který se ukrývá ve správní budově Spolchemie? Navštívili jste soukromé pokoje Carla Friedricha Wolfruma, ústeckého velkoprůmyslníka, v jeho palácové vile? Víte, jak funguje unikátní rybí přechod, který je součástí Masarykova zdymadla? Ne? Pak si nenechte ujít příležitost navštívit tyto a další zajímavé objekty během dvou zářijových víkendů,“ zve všechny mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Na řadě míst zpestří prohlídky památek zajímavý doprovodný program. V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Církvicích zazpívá pěvecký sbor GAGA VOICE, v Severočeské vědecké knihovně bude velká burza knih a v Muzeu Československého opevnění ve Valtířově bude možnost zastřílet si ze vzduchovky.

Pokud rádi soutěžíte, tak navštivte alespoň osm památek, nechte si dát do turistického pasu razítko a můžete být zařazeni do slosování o zajímavé ceny. Veškeré informace naleznete na stránce věnované letošnímu ročníku Dnů evropského dědictví.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*