VIDEO, FOTO: Do teplárny dorazilo během čtyř hodin na pět stovek návštěvníků

  •  

O techniku je na Ústecku zájem. Při sobotním dni otevřených dveří se na přišlo na provoz Teplárny Trmice podívat 395 návštěvníků, další stovka, především v dětském obsazení, pak využila doprovodného programu před teplárnou.

 Brány teplárny se otevřely úderem deváté hodiny, nicméně první nedočkavci dorazili již desítky minut před otevřením. Lákadlem byl samotný provoz teplárny – turbogenerátory, roštové a práškové kotle, dopravní trasy produktů spalování, centrální jednotka odsíření i centrální velín.

Především děti pak ocenily doprovodný program na parkovišti před teplárnou. Připravena byla řada soutěží, malování na obličej i skákací hrad. Mnoho kilometrů po okolí najel elektromobil, o testovací jízdy byl velký zájem. Stále plno bylo také u profesionálních teplárenských hasičů. Ti představili část svého vozového parku i techniku. Každý, kdo chtěl, si také mohl zkusit „hasit“ na cíl. Teplárna se veřejnosti uzavřela v jednu hodinu po poledni, během čtyř hodin dorazilo na pět stovek návštěvníků.

V současné době je v trmické teplárně, která patří do Skupiny ČEZ, instalováno 6 kotlů o celkovém tepelném výkonu 469,2 MWt a 6 turbogenerátorů na výrobu elektrické energie o výkonu 89 MWe. Do města Ústí nad Labem dodává teplárna 3700 TJ tepelné energie v páře za rok. Celkem je k ní připojeno více než 1300 odběrných míst. Teplem zásobuje zhruba 27 tisíc domácností a na tři desítky průmyslových podniků ve svém okolí.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*