Dobrá zpráva pro Mírák

  •  

Investor stavby na Mírovém náměstí má stavební povolení. Městu se po dlouhých jednáních podařilo najít shodu s investorem ohledně vybudování multifunkční budovy na náměstí a zajistilo podmínky pro realizaci stavby tzv. Bloku 004.

„Našlo se řešení k vypořádání majetkoprávních vztahů, které neumožňovaly vydat stavební povolení. Vypořádání, kterým byl dořešen stav, schválilo zastupitelstvo. Investor upravil projekt, aby byl naplněn potřebný soulad s územním plánem, a reagoval i na připomínky architekta,“ říká mluvčí ústeckého magistrátu Romana Macová.

Jak sdělil investor, tak projektová dokumentace je nyní předmětem vypracování do podoby prováděcí projektové dokumentace a v úvodní fázi budou zahájeny sanační práce stávajících ocelových konstrukcí a betonů a následně bude přistoupeno k pokračování ve stavbě samotné.

„Metro, jak je všude ironicky místo nazýváno, by tak mělo přestat hyzdit centrum města. Vzhled stavby je samozřejmě věcí názoru a vkusu, rozhodně podpis slavného ústeckého architekta Bergra pod architekturou tohoto díla je jasným signálem kvality. Jsme rádi, že jsme našli jako město shodu s investorem a že se nám podařilo tento problém v centru města vyřešit,“ sdělila primátorka Věra Nechybová.

 


  •  

1 komentář u Dobrá zpráva pro Mírák

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*