Dobrovolní hasiči dostali od kraje dary za šest milionů

Foto: kr-ustecky.cz
  •  

Při příležitosti finále hasičských soutěží Stimax Cup a Tohatsu Fire Cup převzali dobrovolní hasiči z 26 měst a obcí novou modernější techniku za více než šest milionů korun. Bylo rozdáno bylo 13 motorových stříkaček Tohatsu VE 1500 a 68 dýchacích přístrojů.

„Za Ústecký kraj musím říct, že si vaší práce nesmírně vážíme. O nepostradatelnosti a hlavně náročnosti vaší práce jsme se přesvědčili hned několikrát při povodních a dalších mimořádných událostech. A i proto je důležité, aby byli hasiči a celkově složky IZS vybavováni moderní technikou. Nejlepší by bylo, abyste tuto techniku mohli používat jen při soutěžích i tréninku a ne při ostrých zásazích,“ řekl 1. náměstek hejtmana kraje Martin Klika. „Chtěl bych především poděkovat Ústeckému kraji, že štědře a pravidelně podporuje dobrovolné hasiče a váží si jejich práce,“ dodal náměstek ředitele HZS Ústeckého kraje Martin Laníček.

Tohatsu Fire Cup je série požárních soutěží pro sbor dobrovolných hasičů, které se postupně konaly ve všech okresech kraje. Letošním vítězem superfinále se stal Slavětín a získal tak putovní pohár hejtmana Ústeckého kraje.

Ceny vítězům předával také krajský radní a starosta Krupky Zdeněk Matouš. Slavnostního předávání se zúčastnil také zástupce Tohatsu Japonsko Genki Tamura a ředitel firmy ZHT Group Radim Zábranský. Letošní soutěže byly pojaty jako Memoriál Herberta Bartáka, dlouholetého člena Sboru dobrovolných hasičů Krupka, který náhle zemřel letos v březnu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*