Domácí péče ACME slaví čtvrtstoletí a stále se rozvíjí

  •  

Už letos v létě oslaví agentura ACME domácí péče 25 let působení v oblasti domácí zdravotní péče. „Bez domácí péče by všichni, kteří potřebují pravidelné ošetření, museli neustále docházet či dojíždět do zdravotnických zařízení nebo v nich dlouhodobě pobývat,“ říká jednatelka ACME Štěpánka Tomsová a dodává, že agentura ACME je tady a pomáhá klientům všech zdravotních pojišťoven působící v okrese Ústí nad Labem, léčit se z pohodlí domova.

Co vás vedlo k tomu založit agenturu domácí péče?

Agenturu ACME založila v roce 1999 moje maminka Věra Koukalová. Sama působila ve zdravotnictví celý svůj profesní život. Impuls ke vzniku agentury byl takový, že na trhu chyběla zdravotní péče v domácím prostředí. A zkušenosti ze zahraničí ukazovaly, že léčení doma má jen samá pozitiva. Po smrti mamky jsem agenturu převzala já a pochopila jsem, že mě tato práce nabíjí a dává mi smysl. Osobně už v této oblasti působím šestnáctým rokem a stále agenturu rozvíjím.

Proč je lepší zdravotní péče v domácím prostředí?

Je prokazatelné, že léčení ve vlastním sociálním prostředí je obvykle kratší a výrazně šetří finanční prostředky zdravotním pojišťovnám. Určitě musíme zmínit, že velký vliv na léčbu má dobrý psychický stav klienta. Dobrou zprávou je, že služba je hrazena z veřejného zdravotního pojištění.

Jak a kde o domácí péči požádat?

Ošetřovatelské návštěvy předepisuje praktický lékař či specialista klienta. Určí, jaké zdravotní výkony bude zdravotní sestřička provádět pacientovi, frekvenci a časový rozsah ošetřovatelské návštěvy. Kmenová sestřička klienta při jakékoliv změně zdravotního stavu komunikuje s ošetřujícím lékařem a konzultuje další postup léčby. Je v našem zájmu, co nejrychleji vrátit klienta do plnohodnotného života v rámci možností. Spolupráce s lékaři na Ústecku s naší agenturou je dobrá.

Co všechno domácí péče obnáší?

To určuje celkový zdravotní stav pacienta. ACME Domácí péče poskytuje širokou škálu zdravotních výkonů. Například podání léků, aplikace inzulínu, injekcí, infuzí, převazy operačních ran, bércových vředů a proleženin, péče o katetry a stomie, péče o klienty s portem, žilním katetrem, rehabilitační ošetřování, péče o umírající – hospicová péče a mnoho dalšího. Na webových stránkách www.acmepece.cz je možné dohledat všechny poskytované zdravotní výkony a jak postupovat, když chci zažádat o domácí péči.

Je rozdíl mezi domácí zdravotní péčí a pečovatelskou službou?

Rozhodně a velký. ACME poskytuje zdravotní péči. Zdravotní sestřička provádí pouze zdravotní úkony ordinované lékařem. Dbáme na vzdělávání zdravotnického personálu. Naše zdravotní sestřičky absolvují certifikované kurzy, vysokoškolské studium, což ulehčí komunikaci s lékařem klienta o jeho zdravotním stavu. Kdežto sociální služba má v pracovní náplni úklid domácností, nákup, hygienu, prostě pomáhá s běžným provozem domácnosti.

Veškeré informace ohledně poskytování domácí zdravotní péče získáte na adrese ACME Domácí péče s.r.o., Železničářská 908/24, Ústí nad Labem, email: info@acmepece.cz nebo telefon: 475 216 331.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*