Doprava na Ústecku se podle průzkumu zlepšila

  •  

Ústeckému kraji se podle říjnového průzkumu podařilo vylepšit příměstskou dopravu na Ústecku.

Průzkum se týkal prakticky všech příměstských linek MHD Ústí nad Labem, částečně hrazených Ústeckým krajem. Tedy linek 3, 7, 11, 18, 19 a linek Dopravy Ústeckého kraje 450, 451, 454, 458 a 488 směřujících do Chlumce, Trmic, Ryjic, Chuderova, Chabařovic, Krupky a Přestanova.

Na autobusových linkách probíhaly celodenní průzkumy počtů nastupujících a vystupujících osob na zastávkách i obsazenost autobusů mezi zastávkami. Frekvence cestujících se sledovala v pracovní dny i o víkendech a zvláště byly sledovány ranní dopravní špičky. „Výsledky říjnového průzkumu potvrdily trend snižování počtu přetížených i málo využívaných spojů a naopak zvyšování počtu spojů, které jsou vytíženy optimálně,“ uvedl mluvčí kraje Zdeněk Rytíř.

Podobné sčítání cestujících se na Ústecku uskutečnilo naposledy na jaře 2014. To letošní se kromě porovnání s předchozím stavem zaměřilo na oblast Trmic. Výsledky ukázaly, že se zde díky změnám dopravní obslužnosti podařilo dosáhnout významného pokroku. Za příklad může posloužit radikální zvýšení obratu cestujících v zastávce Nad Zámkem. Počet cestujících, kteří tuto zastávku využívají, vzrostl od ledna přibližně desetinásobně a zastávka se tak zařadila mezi tři nejvyužívanější v rámci města Trmice.

“Optimalizace provozu MHD v Trmicích proběhla úspěšně hlavně díky dobré spolupráci Ústeckého kraje s vedením města Trmice, odborem dopravy a majetku ústeckého magistrátu a dopravního podniku,“ řekl radní Jaroslav Komínek

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*