Dopravci musí doložit částky na navýšení platů

  •  

Ústecký kraj bude jednat s jednotlivými dopravci o naplnění vládního usnesení k lepšímu odměňování řidičů. Chce po nich dokumenty, podle kterých je možné přesně stanovit výši potřebných financí k doplacení mezd.

Navýšení mezd by se mělo podle usnesení i podle ministerstva práce a sociálních věcí týkat těch řidičů, kteří nyní jezdí za méně než 98,10 korun na hodinu. A to i po přičtení nenárokových složek platu. Dopravci vyčíslili původně své zvýšené náklady pro rok 2017 na zhrube 75 milionů korun. Tyto částky nyní musí dopravci doložit například kolektivními smlouvami a dalšími doklady o výdajích na mzdy. Konkrétní náklady teď bude Ústecký kraj řešit s jednotlivými dopravci.

Zvýšení platů řidičů veřejné autobusové dopravy bylo i jedním z témat posledního jednání Asociace krajů ČR. Nejen Ústecký kraj, ale také ostatní kraje napříč republikou, totiž vyjádřily obavu, zda peníze, které jsou po nich požadovány na navýšení mezd, opravdu půjdou na platy řidičů. Kraje stále chtějí po vládě, aby na základě svého rozhodnutí kompenzovala zvýšené náklady. „Pokud finance v rozpočtu najdeme, budeme je muset bohužel na jiných místech vzít. Ať už ve zdravotnictví, sociálních službách nebo u oprav silnic. Chceme tedy od vlády, aby přijala následky nového nařízení a přidala více peněz do krajských pokladen,“ uvedl náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jaroslav Komínek.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*