Dopravní hřiště zahájilo sezónu

  •  

Letošní venkovní provoz dětského dopravního hřiště v Zámeckém parku v Krásném Březně byl zahájen. Strážníci spolu s asistenty prevence kriminality uklidili celý areál dopravního hřiště, opravili kola a instalovali nové dopravní značky.

„Městská policie Ústí nad Labem v roce 2000 svépomocí zrekonstruovala a zprovoznila zchátralý objekt i s přilehlým dopravním hřištěm. Od září téhož roku zde strážníci provádí celoroční výuku dopravní výchovy podle metodiky BESIPu.  Výuka dopravní výchovy je určena pro žáky základních a mateřských škol z celého ústeckého okresu.  Výuka se skládá z teoretické výuky v učebně dopravního hřiště a následně i z praktické části,“ říká Jan Novotný, zástupce ředitele ústeckých strážníků.

Dopravní hřiště Městské policie Ústí nad Labem v loňském roce navštívilo přes 6 000 žáků základních a mateřských škol. Celoroční výuka je průběžně hodnocena a nejlepší žáci obdrží na konci školního roku průkaz cyklisty. Dopravní hřiště není využíváno jen pro dopravní výuku pro základní a mateřské školy. V odpoledních hodinách o víkendech a svátcích je dopravní hřiště volně přístupné široké veřejnosti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*