Dopravní podnik musí zvýšit mzdy, ale nemá na to

  •  

Kvůli nařízení vlády o minimální mzdě bude muset ústecký dopravní podnik prudce zvýšit příští rok mzdy. Stát ho to bude 7,7 milionu korun. Vedení firmy přiznává, že část potřebných peněz mu na to chybí.

Řidiči budou muset od příštího roku brát alespoň 98,1 koruny za hodinu. Nyní je ale nástupní mzda 78 korun za hodinu a zvyšuje se podle odpracovaných let. To se musí od ledna změnit.

„Na základě externího vlivu jsme povinni přizpůsobit se legislativním požadavkům a navýšit mzdy řidičů v souladu s nařízením vlády. Toto navýšení mezd řidičů představuje pro DPmÚL zvýšení mzdových, respektive provozních nákladů, počínaje rokem 2017, o 7,713 milionu,“ řekl ředitel dopravního podniku Libor Turek.

„Ocitli jsme se v těžké situaci. Pro rok 2017 jsme plánovali vyrovnané hospodaření, které nám přijatá nařízení vlády zkomplikovala. DPmÚL počítal s navýšením mezd od 1. ledna, avšak ne v takovém rozsahu, jaký požaduje nařízení vlády. I přes naši snahu hledat úspory v oblasti nákladů společnosti, nám v roce 2017 bude chybět 4,8 milionu korun k vyrovnanému hospodaření, které budeme muset vyplatit na mzdách tak, abychom dostáli platné legislativě,“ vysvětlila náměstkyně ředitele Simona Mohacsi.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*