Dopravní podnik věnoval vyřazený autobus hasičům

  •  

Dopravní podnik města Ústí nad Labem věnoval nepojízdný autobus Hasičskému záchrannému sboru Ústeckého kraje. Bude sloužit k nácviku vyprošťování zraněných lidí při velké dopravní nehodě.

„Hasičský záchranný sbor Ústeckého kraje oslovil Dopravní podnik města Ústí nad Labem zda by neměl nepotřebný vyřazený autobus k zajištění provedení taktického cvičení složek IZS. Po naší vzájemné komunikaci byl nabídnut autobus evidenční číslo 15, který je nepojízdný a byl připraven na likvidaci,“ uvedl I Jiří Randák, provozně technický náměstek Dopravního podniku.

Jelikož nebylo možné dopravit autobus po vlastní ose přímo do Litoměřic, proto do vozovny Dopravního podniku v Předlicích přijela vyprošťovací technika Hasičského záchranného sboru společně s několikanápravovým trajlerem. Autobus byl po ukotvení na dva jeřáby postupně nadzvedáván a nákladní auto s trajlerem pomalu zacouvalo pod nadzvednutý autobus. Vše trvalo několik hodin.

Podle Tomáše Štěpánka u hasičského sboru je cvičení simulující nehodu autobusu s mnoha zraněnými plánováno v Litoměřicích. Vůz pomůže akci co nejvíce přiblížit realitě.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*