Druhý ročník Family Festu se blíží

  •  

V Městských sadech proběhne 27.června od 11:00 do 17:00 již druhý ročník Family festu. Nese název Za vysvědčení do parku. Organizátorem akce je Centrum komunitní práce, ústecké neziskovky a město.

Jak probíhá Family fest? V prostoru sadů jsou rozmístěny informační stánky s pracovníky ústeckých zařízení, která ve městě nabízejí služby a aktivity pro rodiny s dětmi. Ty nabízejí ve formě propagačních materiálů své služby a vytvářejí zároveň i program pro děti.

I ústecká knihovna je na Family festu zastoupena. Bude mít svůj stánek s propagačními materiály a zároveň i program pro děti.

U stánku bude vytvořena provizorní výtvarná dílna, kde děti spolu s výtvarníkem Lukášem Urbánkem od 13 do 16 hodin budou tvořit spolu s názvem Hurá na kajak. Výtvarná dílna je nazvána podle stejnojmenné knihy. S autorkou Miladou Rezkovou společně vytvořili populární postavu Doktora Racka. Nakladatelství Labyrint jim v dětské edici Raketa vydalo knihy Doktor Racek jede na prázdniny (2008) a Doktor Racek na horách (2009), za které získali Zlatou stuhu a nejnovější knihu).

V odpoledních hodinách pak ještě proběhne oblíbený dětský pořad dětského oddělení Čte táta (ne) táta. Na páteční  červnové odpolednejsou plánovány i anketyzaměřené na dětské čtenía další program.

Iva Opravilová, Severočeská vědecká knihovna


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*