Duhový měsíc v ústecké knihovně

  •  

Po celý červen budou na stožárech před Vědeckou a Lidovou částí Knihovny Ústeckého kraje vlát duhové vlajky LGBT+ komunity. Knihovna se tímto gestem symbolicky připojí ke každoroční celosvětové kampani LGBT Pride Month.

Duhový měsíc knihovna připomene i v rámci svých doprovodných akcí. Ve středu 14. června proběhne scénické čtení knihovníků Dětského oddělení. Adaptovanou knihou bude pohádka Princ a princ, ve které se do sebe zamilují dva princové. V pondělí 19. června se uskuteční přednáška Don´t Say Gay, která se bude věnovat queer literatuře ve specifických kontextech americké kultury.

Červnový program zahájí 5. června umělecký spolek Tineola a netradiční interaktivní přednáška s živou malbou, která dětského diváka seznámí s lesem. Představení přibližuje neviditelný svět kořenů stromů a hub, který skrývá mnoho překvapivých vztahů. Ve středu 7. června se uskuteční populární burza knih, kdy si čtenáři budou moci za symbolické ceny pořídit vyřazené knihy. V nabídce bude beletrie, naučná literatura i knihy pro děti. Ve stejný den odpoledne divadlo Knihadýlko zahraje dětským čtenářům představení Červené klubíčko.

Ve čtvrtek 8. června knihovna chystá v rámci osvětové kampaně Týden pro klima přednášku věnovanou udržitelnosti na talíři, na které se bude probírat problematika současného zemědělsko- -potravinového systému, včetně toho, jak spotřebitelé mohou tento systém ovlivnit a podpořit šetrnější způsoby hospodaření. Neděle 18. 6. bude patřit představení Gabriel a Málinka v podání Divadla na Klice. Příběh o víle, která se skamarádí s kačerem, diváky potěší v knihovní kavárně Café Maryša.

Pro milovníky tance i čistě laické nadšence proběhne v úterý 20. 6. tančírna salsy. Večerem provede Jan Štaffa, který v Ústí už několik let vede večer podobného formátu. Součástí bude nácvik karibských tanců salsy a bachaty i skupinová taneční animace kubánské salsy tančené v kruhu.

Červnový program zakončí vystoupení pěveckého sdružení Romance. V jejich repertoáru se nachází skladby z období renesance, baroka i skladby soudobých českých i zahraničních autorů z oblasti jazzové nebo klasické hudby. V rámci akce zároveň proběhne vyhlášení knihovnického ocenění Drsný Mark a Drsná Markéta.

Jiří Poživil, Knihovna Ústeckého kraje


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*