Dušičky se blíží, hřbitovy pohlídají strážníci

  •  

Památka zesnulých neboli Dušičky. Tato vzpomínka připadá každoročně na 2. listopadu. Návštěvníci hřbitovů by ale měli být obezřetní, toto období totiž bývá spojeno se zvýšeným výskytem krádeží na hřbitovech a přilehlých parkovištích. A i když do svátku Památky zesnulých zbývá ještě několik dnů, tak strážníci začnou kontrolovat hřbitovy už s předstihem.

„Úkolem hlídek je zabezpečit klidný průběh chodu hřbitovů v tomto svátečním období. Samozřejmě pozornost strážníků bude směrována i na různé nenechavce, které mohou zlákat výzdoby hrobů, nebo různé předměty, odložené pozůstalými při úpravě a zdobení hrobů jejich zesnulých příbuzných a známých,“ uvedl zástupce ředitele ústeckých strážníků Jan Novotný.

Velkým pomocníkem strážníků se stává kamerový systém. „Ten v těchto dnech posílily tři nové kamery, které byly nainstalovány v okolí střekovského hřbitova. Samozřejmě ani nové kamery nejsou všespásným řešením v boji proti drobné kriminalitě,“ dodává Novotný.

Městská policie apeluje na návštěvníky hřbitovů, aby své návštěvy, pokud je to možné, rozložili do více dnů a zároveň doporučují, aby lidé nenechávali v autě cennosti, a to ani nákup.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*