Dva opilci na D8! Jeden dokonce usnul

  •  

Hned dva opilí řidiči ohrožovali provoz na dálnici D8. Jeden opilec, se čtyřmi promilemi v krvi, se potácel večer kolem auta, protože mu údajně došel benzin. Druhý opilec rovnou po nehodě v neosvětleném voze usnul u krajnice.

Oba opilce přistihly na dálnici hlídky ústeckých celníků. Ve středu večer si hlídka všimla stříbrné Felicie odstavené na 55. kilometru dálnice D8 ve směru na Ústí nad Labem. Kolem vozidla obcházel starší muž, který neměl na sobě reflexní vestu. Řidič, kterému údajně došel benzín, si po výzvě celníků reflexní vestu oblékl. Ale jeho chování a koordinace pohybů ukazovaly na to, že má značně upito.

„Přivolaná policejní hlídka provedla orientační dechovou zkoušku, která potvrdila přítomnost asi čtyř promile alkoholu v krvi,“ uvedl k dalšímu případu Nejedlý.

Poté celníci přivolali policejní hlídku, která si řidiče převzala. Do příjezdu policie zajistili místo nehody pomocí výstražného osvětlení a usměrňovali dopravu.

Jen o pár dnů dříve, v neděli ve 3.35 hodin ráno, uviděla hlídka celníků, při jízdě po dálnici D8 na 71. kilometru, těsně před exitem Ústí nad Labem – Předlice, neosvětlené vozidlo značky Ford Fiesta tmavé barvy odstavené u svodidel. Auto mělo proražené pneumatiky a pomačkané plechy, bylo zjevně po nehodě. Ve voze se nacházel muž kolem 30 let.

„Jakmile celníci otevřeli dveře, ucítili silný alkoholový odér. Opilec bez viditelných známek zranění za volantem spal,“ řekl k případu mluvčí celníku Jiří Nejedlý.

Oba opilí řidiči mohli na dálnici způsobit vážné dopravní nehody, ohrožující životy ostatních řidičů jedoucích po této frekventované dopravní tepně.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*