EFT žen je tady! Ústí zažije reprezentační premiéru

Foto: Lubomír Skála
  •  

Národní tým žen se poprvé v historii představí v Ústí nad Labem. Pro město na severu Čech se jedná o jednu z největších sportovních akcí podzimu. Ve Sportcentru Sluneta se představí kromě Češek ještě další tři týmy patřící do nejužší světové špičky – Finsko, Švédsko a Švýcarsko.

České florbalistky se před vlastními fanoušky představí na turnaji Euro Floorball Tour poprvé od roku 2019, kdy se světová ženská špička ukázala v Česku naposledy. Situace je nyní obdobná té z před pěti lety, neboť i tehdy byly reprezentantky v závěrečné fázi přípravy na mistrovství světa.

Vůbec poprvé se pak jakýkoliv florbalový tým představí ve městě na soutoku Labe s Bílinou. „Jsem rád, že město Ústí nad Labem může hostit sportovní událost takového rozsahu a významu. Akci jsme udělili také záštitu, neboť se jedná o premiéru této sportovní události v našem městě a určitě si zaslouží naši podporu. Doufám, že akci si užijí nejen sportovci, ale také diváci, kteří jim vytvoří příjemnou atmosféru,“ říká primátor města Ústí nad Labem Petr Nedvědický.

Turnaj Euro Floorball Tour podpořili také zástupci Ústeckého kraje. „Florbal je skvělý sport, který baví sportovce od dětských let až do dospělosti. Nezáleží na tom, jestli jej hrají kluci, nebo holky, jestli je to sport závodní nebo jen pro zábavu. Proto Ústecký kraj s radostí podpořil mezinárodní florbalový turnaj žen v Ústí nad Labem. Diváci uvidí špičkové ženské týmy a jejich přípravu před mistrovstvím světa. Turnaj bude nejen skvělou zábavou pro diváky, ale třeba naláká další zájemce do florbalových hal,“ řekla radní pro školství a sport Jindra Zalabáková.

České florbalistky začínají v pátek duelem proti Finsku, s nimž naposledy po velké bitvě padly. „Čekám od nich hru na balonku. Budou nás od něj chtít držet dál, aby měly hru pod kontrolou. My se jim to budeme snažit narušit, což bude náš největší cíl,” popisuje očekávání od úvodního klání reprezentantka Ivana Šupáková.

Ta se také těší na atmosféru, kterou vytvoří ústečtí diváci. „Naposledy jsem před českými fanoušky hrála EFT v Praze v roce 2019. Slyšet domácí publikum bude jistě oživení. Očekávání jsou veliká. Doufám, že lidi přijdou a poženou nás dopředu,” přeje si florbalistka švýcarského Zugu.

Rozpis zápasů EFT žen

Pátek 1. září

16.00 Švýcarsko – Švédsko

19.20 Česko – Finsko

 

Sobota 2. září

15.30 Švédsko – Finsko

19.20 Česko – Švýcarsko

 

Neděle 3. září

12.00 Finsko – Švýcarsko

15.30 Česko – Švédsko

Ceník vstupenek

Celodenní vstupné (pátek, neděle)

  1. kategorie: 390 Kč
  2. kategorie: 250 Kč

 

Jednotlivé vstupné (sobota)

 

Česko – Švýcarsko

  1. kategorie: 340 Kč
  2. kategorie: 230 Kč

Finsko – Švédsko

  1. kategorie: 150 Kč
  2. kategorie: 100 Kč

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*