Emergency v ústecké nemocnici loni vyhledalo skoro čtyřicet tisíc pacientů

Foto: kzcr.eu
  •  

Zdravotníci z Emergency  ústecké Masarykovy nemocnice v loňském roce provedli celkem 39 713 vyšetření. Chirurgické ambulance vyhledalo 15 676 pacientů. „V interních ambulancích, provedl personál 13 869 vyšetření. Nejčastěji lidem s neurologickými, interními a urologickými potížemi,“ uvedla Jana Bednářová, primářka Emergency v Ústí nad Labem.

Kromě pěti ambulancí, zákrokového sálku, sádrovny má Emergency lůžkovou část. „Expetační lůžka, na která jsou ukládáni pacienti, jejichž zdravotní stav vyžaduje od samého začátku monitoraci – léčbu, musel využít personál u 8 277 nemocných. Akutní lůžka zejména pro příjem těžce poraněných či dalších pacientů ohrožených na životě jsme využili v 1 891 případech,“ doplnila ke statistice primářka Jana Bednářová.

Emergency ústecké Masarykovy nemocnice zajišťuje nepřetržitý příjem, ošetření a vyšetření příchozích pacientů s akutními potížemi, zraněných a nemocných přepravených do ústecké nemocnice posádkami Zdravotnické záchranné služby. Emergency zajišťuje pro Policii České republiky i vyšetření zadržených před umístěním do cely.


  •  

1 komentář u Emergency v ústecké nemocnici loni vyhledalo skoro čtyřicet tisíc pacientů

  1. Maminku jsme tam museli přivézt po dvou týdnech po propuštění z chirurgie po operaci kýly s tím, že léčení je skončeno. To, co tam zažila, byl přímo horror! Ležela tam 9 hodin !! V zimě, bez povšimnutí,bez jakéhokoliv vysvětlení, pití, bez možnosti jít na záchod. Celou dobu na ní čekala venku její sestra, pak jsem se přidala i já, když mi skončila pracovní doba – maminka STÁLE tam!!! Když nám jí vraceli (zmrzlou,vyděšenou,počůranou), plakaly jsme všechny jak při návratu z cely smrti. HORROR….HORROR..HORROR! Škoda, že to neumím sepsat jako Hitchcock. Ačkoli – nikdo by tomu nevěřil. Snad to byla pomsta za „reklamaci“ pobytu na chirurgii.

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*