Energetici mají stále plné ruce práce

  •  

Energetická skupina ČEZ vyhlásila kvůli následkům větrné smrště kalamitní stav. Ten stále ve všech lokalitách trvá a o případném ukončení v jednotlivých krajích bude rozhodnuto podle dalšího vývoje ve večerních hodinách.

„Aktuálně evidujeme na svém zásobovacím území 80 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny zůstává přes 15 tisíc domácností. Situace se dále stabilizuje a počty zasažených odběrných míst klesají,“ říká mluvčí ČEZ Soňa Holingerová a dodává, že nejvíce poruch aktuálně poruchové čety ČEZ Distribuce řeší v kraji Moravskoslezském a Olomouckém, dále také v kraji Ústeckém na Děčínsku.

V Karlovarském kraji se podařilo opravit všechny poruchy na vedení vysokého napětí, nyní energetici pracují na opravách na hladině nízkého napětí. Ve středočeském kraji se řeší už jen 3 poruchy na vedení vysokého napětí a předpoklad obnovení dodávek je během večera. Také na východě Čech se situace zklidnila, v Pardubickém a Královehradeckém kraji se řeší 13 poruch na vedení vysokého napětí, v Libereckém kraji 8 poruch. Předpoklad obnovení dodávky je během dnešního večera.

„Většinu poruch na vedení vysokého napětí odstraníme během dnešního večera, jisté je, že v opravách budeme pokračovat i zítra. Po odstranění poruch na vysokém napětí budou zahájeny opravy na hladině nízkého napětí. Pro hlášení poruch mohou všichni zákazníci využít web www.bezstavy.cz, bezplatnou distribuční linku 800 850 860 a aktuální situaci je možné sledovat také na www.cezdistribuce.cz,“ dodává mluvčí Holingerová.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*