Evan: Vyjde to, nesmí nás potopit město

  •  

Jen jedno procento pochybností, zda se v Ústí podaří zachránit první hokejovou ligu, si nechává v záloze manažer ústeckého hokejového Slovanu Vladimír Evan.

„Na 99 procent budeme hrát,“ říká. Bez podpory města to ale nepůjde. „Bezpodmínečně potřebujeme spolupráci města a podporu zastupitelstva, které se sejde 1.září. Pokud nás město potopí, je první liga vážně ohrožená,“ dodává Evan. Na předprázdninovém jednání zastupitelstva jen o několik hlasů neprošel převod městské dotace z krachujících Ústeckých Lvů na mládežnický HC Slovan.

Slovan totiž musí zaplatit dluhy po Ústeckých Lvech, přestože s nimi majetkově neměl nic společného, aby místo nich mohl hrát první ligu. Hokejový svaz dal Slovanu termín do konce srpna.

Celkový dluh byl 9 milionů korun. Podle Evana je už výrazně snížený. Dolaďují se smlouvy o postoupení pohledávek s věřiteli, celkem jde o 53 subjektů. „Ústečtí Lvi dluhy řešili splátkovými kalendáři, které ale nedodržovali. Kdyby ano, platili jsme dnes jen jejich dluhy z loňské sezony, ale jsou tam i závazky z roku 2010,“ dodal Evan.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*