Ferrata na Mariánské skále nebude

  •  

Ferrata, která měla vést na Mariánskou skálou, v Ústí nad Labem nebude. Město od původního záměru ustoupilo, protože skalní stěna není dostatečně stabilní. Radnice se bude snažit najít jiné místo, kde by být nakonec mohla.

Posudek pro město dělala chomutovská společnost Strix. Ta zjistila, že vzhledem k množství rozvolněného materiálu se jako zcela nevhodná jeví severní část skalní stěny. Vybudování zajištěných cest v jižní části skalní stěny by si vyžádalo velmi nákladná sanační opatření. I přesto by se v případě dlouhodobých či krátkodobých intenzivních srážek nebo střídání teplot a při zvýšeném pohybu osob po zajištěných cestách mohl skalní svah dostat do havarijního stavu, následkem čehož může dojít k pádu až desítek e¨metrů krychlových horniny.

„Z bezpečnostních důvodů se proto vedení statutárního města rozhodlo odstoupit od záměru vybudovat na Mariánské skále ferraty. Myšlenky zřídit v Ústí nad Labem atraktivní lákadlo pro turisty, jimiž zajištěné cesty jsou, se ale nevzdává a bude hledat jiné a vhodné místo,“ řekl náměstek primátorky Jiří Madar.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*