Fiala slíbil vyšší platy učitelům

  •  

Vyšší platy pro učitele slíbil předseda ODS Petr Fiala při své tour v Ústí nad Labem. Podle něho se kvůli nízkým platům snižuje kvalita školství a to dopadá na celou společnost a ekonomiku.

„Ministerstvo neřeší problémy s nerovností ve financování, ani se nesnaží zlepšit podmínky pro práci ředitelů škol a učitelů. Ti jsou dlouhodobě špatně finančně ohodnoceni, proto navrhujeme, aby plat dobrého učitele byl alespoň kolem 35 tisíc korun měsíčně. Na rozdíl od vlády nechceme ale jen zvýšit tarify a sebrat odměny, ale naopak posílit nadtarifní část mzdy, aby ředitelé měli možnost odměnit učitele podle výsledků jejich práce,“ uvedl předseda ODS Petr Fiala.

Podpořili ho při tom i kandidáti do krajského zastupitelstva a kandidát na ústeckého senátora Jan Tvrdík. „Chci, aby se opět vrátila důvěra v ředitele škol. Ministerstvo z nich nyní dělá pouhé administrativní pracovníky, když je zatěžuje zbytečným papírováním. Rostoucí byrokracii musíme osekat a zaměřit se na to, co je skutečně podstatné,“ uvedl Tvrdík.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*