Fotbalisté chtějí investice do stadionu, nesplňuje parametry

  •  

Vedení FK Ústí nad Labem chce, aby město investovalo další peníze do dostavby Městského stadionu a dalších hřišť.

Loni dokončený fotbalový stánek totiž nesplňuje parametry pro hraní prvoligových zápasů. První liga je přitom vizí vedené klubu v příštích letech. Nyní se ústečtí fotbalisté pohybují na čelních místech tabulky druhé ligy.

Za stávajících podmínek by ale v Ústí hráči hrát nemohli. „Je třeba doplnit sedačky, vybudovat ticketing nebo kamerový systém,“ řekl končící předseda představenstva Jan Linhart. Sedaček je jen 4 tisíce, musí být 4500. Je třeba také vybudovat oddělený sektor pro fanoušky soupeře, který bude mít i vlastní sociálky nebo občerstvení.

Loni dokončená stavba stadionu stála 168 milionů korun, město cenu splácí. Radnice se zároveň před nedávnem rozhodla investovat do stadionu zhruba 12 milionů do bočních tribun, kde vznikne zázemí pro atlety a mládežnický fotbal. Představitelé klubu krom Městského stadionu avizují i potřebu investic do hřiště na Klíši a nutnost vybudovat na Ústecku další hřiště.

Ústecký fotbal se dlouhodobě potýkal s nedostatkem peněz. Zastupitelé se v září rozhodli odkoupit zbylé akcie klubu od FK Teplice a navýšit základní jmění o 3 miliony, což dostane fotbalisty z problémů. Vedení klubu musí najít sponzory a strategického partnera. „Bylo by hezké hrát první ligu. Bez ekonomické stability to ale nejde,“ dodal ředitel klubu Petr Heidenreich.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*