FOTO: Den otevřených dveří se vydařil

  •  

Minulou sobotu se na Požární stanici v Ústí nad Labem konal den otevřených dveří. U vchodu vítal stovky dětských i dospělých návštěvníků nový pomocník a maskot ústeckých hasičů slon Hugo.

Návštěvníci si mohli prohlédnout vnitřní i venkovní prostory požární stanice, seznámit se s technikou a výstrojí hasičů, prohlédnout si krajské operační a informační středisko za plného provozu a seznámit se s preventivně výchovnou činností sboru

„Po celou dobu byl připraven bohatý program s ukázkami zásahových požárních automobilů, předvedením prostředků chemické a technické služby, požárních kontejnerů či speciální mobilní techniky včetně pásového dopravníku tzv. Železný kůň,“ popisuje mluvčí hasičů Lukáš Marvan.

Každou hodinu následovaly praktické ukázky záchrany osob za pomoci lezecké techniky a automobilového žebříku, vyproštění osob z havarovaného vozidla či řezacího a hasicího zařízení Cobra.

„Velkou pozornost vzbudil policejní psovod Jiří Hromádka, jehož výcvik psů patřil tradičně k nejatraktivnějším ukázkám. Návštěvníkům psi a jejich pán postupně předvedli vyhledávání drog, určování místa vzniku požáru či zneškodnění pachatele pomocí rukávu,“ dodává mluvčí.

K úspěšnému průběhu dne otevřených dveří a dobré náladě všech přítomných přispělo i slunné počasí, atraktivita předvedených ukázek i sladkosti a drobné dárečky pro děti.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*