FOTO: Děti z neštěmické umělecké školy vystavují v knihovně

  •  

Advent je období, kdy se nejen děti ze Základní umělecké školy Neštěmice, začínají těšit na Vánoce, jejich práce můžete obdivovat ve vi trínách ústecké knihovny, v Churchillově ulici až do 6. ledna.Nejdříve jim na dveře zaťuká Mikuláš s čertem a andělem. Loutky těchto tří postav děti zhotovily jako první posly blížících se vánočních svátků. V následujících dnech odlévají svíčky, které též nezbytně patří k Vánocům. Později potom tvoří pro rodiče vánoční dárky.

Dětmi ručně vyrobené dárky snad potěší každého. Ve škole si okna ozdobí barevnými vánočními obrázky. A jak jinak? Stromeček ozdobí vlastnoručně vyrobenými keramickými ozdůbkami. Pod stromeček postaví vánoční betlém, jehož figurky také sami vytvořily z hlíny.

Paní učitelka Helena Jindrová, která žáky vede říká : Za dobu, kterou s dětmi spolupracuji, zjišťuji, že se žáci na toto adventní chystání moc těší. Snad se pro ně Vánoce nestanou jen velkou hromadou dárků pod stromečkem. Věřím, že všechny návštěvníky, kteří obě výstavy dětských prací uvidí, bude dětské adventní chystání inspirovat.

ZUS_NEstemice_P1070458 ZUS_NEstemice_P1070442 ZUS_NestemiceP1070423_kopie


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*