FOTO: Exotika v Galerii Oko

Exotika v Galerii Oko. Zdroj: Galerie Oko
  •  

O další příděl exotiky do šedivého Ústí nad Labem se postaral zdejší fotograf a světoběžník Miroslav Habr svojí výstavou nazvanou Fotografie z cest.  V Galerii Oko to není jeho první výstava.  Po cestách do USA, Vietnamu, Indie, Kuby, Brazílie, Keni či Nové Quineje nyní zamířil do jihovýchodní Asie.  Jak na vernisáži podotkl galerista Zděnek Fišer, chcete-li ušetřit čas, je lepší se autora neptat ve kterých zemích byl, ale ve kterých ještě nebyl.

Na osmdesáti fotografiích se Miroslav Habr prezentuje záběry přírody, pamětihodností i obyvatel Myanmaru, Kambodži a Laosu.  Kolekce se výrazněji neodlišuje od předchozí tvorby. Autor přirozeně těží z atraktivity prostředí i ochoty místních obyvatel vycvičených turisty nechat se bez problémů fotografovat.

Díky individuální turistice má však možnost bližšího kontaktu  s lidmi i luxus v podobě dostatku času na volbu nejlepšího úhlu a světla záběru, což  je mnohdy ono téměř nepostihnutelné „cosi“, co odlišuje vystavené obrazy od masové turistické fotografie.  A to je sympatické,  protože Miroslav Habr, kromě poctivé fotografie prosté výstřelků a experimentů ani vyšší ambice snad  ani nemá.

Výstavu mohou zájemci shlédnout v ústecké Galerii Oko ve Veleslavínově ulici každý všední den až do 19. června tohoto roku.

Habr_3 Habr_4 Habr_5 Habr_6 Habr_7 Habr_8

Bohumil Kotas


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*