FOTO: Rozhlédněte se, poučili prvňáčky

I na Ústecku probíhá preventivní akce Zebra. Foto: Vít Lukáš
  •  

Na rušných přechodech pro chodce poblíž škol se v úterý v první školní den objevili ústečtí policisté a strážníci. Školáky se zde snaží ochránit před piráty silnic a učit je, jak se mají při přecházení ulice chovat.

Státní policisté si v úterý ráno s akcí Zebra se za tebe nerozhlédne zvolili rušný přechod na výpadovce na Teplice u všebořického Lidlu. Zaměřili se na prvnáčky a ptali se, co mají dělat i přechodu. „Zastavím a rozhlédnu se,“ zněla většinou správná odpověď. Mnohé děti ale měly problém s tím, jak se mají rozhlédnout. „Mnohé z nich řekly chybně, že se poprvé podívají doprava. Je proto třeba jim správná pravidla co nejčastěji opakovat,“ uvedla mluvčí policie Veronika Hyšplerová. Když si ale s policisty chybu nakonec vysvětlily, odcházely děti s dárky v rukách. Hlavně s reflexními pásk y, díky kterým jsou chodci lépe vidět.

Na mnohých přechodech se dalších deset měsíců budou objevovat strážníci městské policie. Ráno, když jdou děti do škol, a odpoledne při jejich cestě domů. „Tyto přechody byly vybrány po dohodě s řediteli základních škol a rodiči, jejichž děti tyto školy navštěvují,“ řekl zástupce ředitele městské policie Jan Novotný. Za osmnáct let, kdy strážníci denně dohlíží na bezpečnost na vybraných přechodech, byla zaznamenána pouze jedna drobná dopravní nehoda, kdy se řidič nevěnoval řádně řízení svého vozidla a ohrozil přecházejícího chodce.

Vít Lukáš

I na Ústecku probíhá preventivní akce Zebra. Foto: Vít Lukáš
I na Ústecku probíhá preventivní akce Zebra. Foto: Vít Lukáš

Zebra (2) Zebra (3) Zebra (4) Zebra (5) Zebra (6) Zebra (7) Zebra (8) Zebra (9) Zebra (10) Zebra (11) Zebra (12) Zebra (13)


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*