FOTO: Kriminalisté odhalili pěstírnu marihuany

  •  

Jedná se o jednu z největších realizací za Ústecku za posledních 10 let. Ústeckým kriminalistům z týmu toxi se podařila realizace případu, na kterém dlouhodobě pracovali s krajskými kriminalisty. Jednalo se o jednu z největších pěstíren marihuany na Ústecku, za posledních 10 let . Její „majitel“ se pravděpodobně řídil heslem, že pod svícnem je největší tma a pronajal si dům v centru města.

Dne 5. května v podvečerních hodinách zásahová jednotka Krajského ředitelství Ústeckého kraje zadržela 31letého muže, který zrovna zamykal dům, kde se pěstírna nacházela. Po jeho zadržení kriminalisté vstoupili do objektu a provedli domovní prohlídku. Jejich několikaměsíční činnost byla zúročena a podezření, že v domě se nachází pěstírna marihuany, potvrzeno.

Při prohlídce domu, bylo celkem ve třech patrech, z toho v jedenácti místnostech nalezeno celkem 1530 vzrostlých rostlin marihuany a další potřebné komponenty pro pěstování (hnojiva, lampy, substráty atd.).

Kriminalisté odhalili pěstírnu marihuanyTento materiál byl zajištěn a po usušení bude poslán na odbor kriminalistické techniky k chemické expertíze. V současné době se muž nachází ve vazební věznici a čelí obvinění z trestného činu Nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Za uvedené jednání tomuto muži hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od 2 do 10 let. Ve chvíli, kdy budeme  mít výsledky odborné expertízy, tak může být celá věc překvalifikována na odstavec s vyšší trestní sazbou. Pachateli by tak hrozil trest odnětí svobody v rozmezí od 8 do 12 let.

Marihuana (1) Marihuana (2) Marihuana (3) Marihuana (4)

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*