•

Na mezinárodní soutěž Euro Grand Prix, se do Plzně sjelo 900 závodníků z celého světa. Nechyběli ani ústečtí karatisté a nepřijeli domů s prázdnou. Zabrat jim dali zejména belgičtí soupeři, kteří pojali tento tradičná velký turnaj jako poslední bod své přípravy před nadcházejícím Mistrovství světa v Brémách.

Úvodní start patřil v kategorii kumite U21(do 21 let) Petru Marschallovi. Hned v prvním kole ukázal svou dobrou fyzickou formu a připravenost vyšplhat se mezi medailisty. Porazil svého prvního soupeře ze Švýcarska 1:0 a bodoval s kizami cuki. Druhé kolo mu postavilo do cesty závodníka z Dánska, kterého „vyprovodil“ 6:0.

Tady mu už „chodily“ i kopy na hlavu. Do finále se dostal výhrou přes německého závodníka 4:0. Pak už bylo finále, kdy se z druhé strany pavouka probojoval Dán Abild Ludvig. S ním svedl velmi silný zápas, ale porazit jej nedokázal. Odvezl si tedy druhé místo.

Ve stejné kategorii U21 bojoval také ústecký Vladislav Kis. Ten hned v úvodním kole podlehl belgickému závodníkovi a jeho další prohrou nedostal ani do repasáže. Stejně tak se mu „dařilo“ i ve druhé kategorii mužů, kde nejprve podlehl dalšímu Belgičanovi, který se posléze zranil a nenastoupil. I zde se tedy Kisovi uzavřela cesta za bronzem.

Nedařilo se ani mladému Danu Drábkovi, který startoval v dorostencích. I jemu los postavil do cesty zdatnějšího Belgičana a s prohrou dále nepostoupil.

Další reputaci ústeckých závodníků napravovaly ženy. Šárka Burýšková, v ženách nad 68kg, porazila v úvodních kolech nejprve Švýcarku, po té Němku, ale v postupu do finále podlehla dánské závodnici. V opravách pak vyřadila Norku a stala se tak držitelkou bronzové medaile. V kategorii OPEN žen se jí už tolik nedařilo, protože vyčerpání z předcházejících zápasů si začalo vybírat svou daň. Dostala se přes Novozélanďanku, do druhého kola, ale tam byla vyřazena.

Stejnou medaili si odvezla i Simona Kaliničenková, ta v kategorii do 68kg brala bronz. Druhý soutěžní den patřil kategoriím žactva a juniorů. Zde v prvním kole prohrál junior Lukáš Kubín a naděje se opíraly o start žáka Podrábského. Ten úspěšně postupoval eliminacemi a zdálo se, že bude ve finále jako jeden z favoritů.

I přes svou stále malou postavu“zatápěl“ evropským soupeřů  s velkým nasazením. Porazil Dána Batlaka, Rusa Popenka, Belgičana Hounifa a zuby si vylámal až na iránském závodníkovi Ashkerim 0:2.

„Podrábský skončil celkově na velmi pěkném čtvrtém místě a to beru jako úspěch. Poměřili jsme síly s malou Evropu a jsem rád i za zkušenosti, které naši závodníci krom medailí, na tomto turnaji nasbírali“, okomentoval stav ústecký šéftrenér Rajchert.