FOTO: Osmileté studenty čeká promoce

Promoce osmiletých studentů. Foto: UJEP
  •  

Ve čtvrtek 14. Května se v Císařském sále ústeckého muzea uskuteční od 16:00 hodin slavnostní promoce absolventů Teen Age University při ústecké univerzity.

Pod označením Teen Age Univerzity, zkráceně TAU, se skrývá netradiční vzdělávání žáků a středoškoláků, které probíhá v univerzitních posluchárnách či dílnách pod přímým vedením vysokoškolských pedagogů.

Slavnostní promocí bude ukončen letní semestr dětské univerzity, který navštěvovalo 30 dětí ve věku od 8 do 12 let (16 chlapců a 14 dívek). Teen Age Universitu studovaly v tomto semestru děti převážně ústecké, evidujeme ale také malé studenty z Mostu, Chomutova, Jílového u Děčína, Teplic, Tisé, Krupky, Chabařovic či Telnice (Varvažov).

I v letním semestru děti navštěvovaly kurzy, které si samy vybraly. Nyní se jednalo o kurzy: A přece se točí! (Na cestě ke sluneční soustavě), Hrajeme si se dřevem a led diodami, Zajímavý život našich mokřadů, Je to přeci logické, Tajemství 3D modelace, Přírodní historické vynálezy, Kameny a balvany a Černá zmrzlina a další chladné experimenty.

Přednášky byly tematicky a obsahově připraveny tak, aby děti bavily. Například v přednášce Černá zmrzlina a další chladné experimenty mohly děti vidět práci s tekutým dusíkem, ochutnat zmrzlý piškot či černou zmrzlinu vyrobenou právě s pomocí dusíku. V přednášce Tajemství 3D modelace si děti zase vyzkoušely práci s 3D tužkami a vyrobily si s jejich pomocí vlastní výrobek. Kreativitu však děti projevily i v kurzu Hrátky se dřevem a led diodami či v kurzu Kameny a balvany, kde si vytvořily vlastní výrobek z cihlářské hlíny. Své mozkové buňky pak zapálily při kurzu zaměřeném na matematiku, ochutnaly středověký chléb, vylétly do vesmíru či poznaly život v našich mokřadech.

Slavnostní promoce se koná za účasti rodičů, prarodičů, kamarádů, ale také např. učitelů ze základních škol. Po skončení ceremoniálu je pro přítomné připraveno malé občerstvení.

Promoce_TAU_1 Promoce_TAU_2 Promoce_TAU_3

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*