Foto: Rozhodčí se školili v Ústí nad Labem

  •  

Český svaz karate má za sebou pravidelné školení národních rozhodčích, které proběhlo v Ústí nad Labem. V třídenním záběru, pod dohledem komise rozhodčích (předseda J. Rajchert – Ústí n. L., Jakub Tesárek- Praha a Jaromír Musil – Brno)se v prvním kole potilo na 22 rozhodčích. Svou druhou etapu má na pořadu 30ti členná skupina rozhodčích z Moravy a Slovenska v Haviřově.

„Každoročně školíme nejen nové adepty pro tuto činnost, ale také prověřujeme a hodnotíme výkony rozhodčích stávajících“, uvedl Rajchert.

První den se konal výklad pravidel, která doznávají na mezinárodním poli některých změn a to jak v disciplíně kata tak i kumite a  následné testy.

Druhý den byl věnován praktickému rozhodování cvičných zápasů závodníků všech kategorií. Za tímto účelem byl ve dvou tělocvičnách ZŠ Rabasova uspořádán otevřený turnaj KR ČSKe. Toho se zúčastnili nejen domácí závodníci, ale také hosté z Českých Budějovic, Liberce, Prahy, Sadské a Lovosic. Konaly se zápasy v 10 sekundách na „náhlou smrt“ (první úder), 30 sekundové zápasy na sběr bodů v útocích a pak minutové zápasy dle pravidel.

Nejúspěšnější závodníci si to pak v každé kategorii rozdali o pohár pořadatele. Tento model dal zabrat všem účastníkům, protože se zápasilo bez přestávek do odpoledních hodin.

Vítězové jednotlivých kategorií: mladší žactvo Šťáhlavský(KABU Praha), starší žactvo Anna Herries(SKK Liberec), dorost Černík(Karate Sadská), senioři Dostálová (SKK Liberec).

Poslední částí akce byl seminář čtyř stylů kata, kde po výkladu technik a rozdílností předváděli rozhodčí sestavy před komisí. Vyhodnocení celého školení a semináře tentokráte přineslo vyšší třídu i ústeckým rozhodčím. Nejvyšší českou licencí, Karate Referee, se od neděle pyšní Vladimír Janda(ten převzal i vyhodnocení jako TOP rozhodčí sezony 2015) a dále Tomáš Krajčovič a Jan Stropnický povýšili na stupeň RA.

„Velmi pozitivním ukazatelem, naší krajské činnosti v karate je skutečnost, že v panelu českých rozhodčích početně dominuje právě sestava rozhodčích z Ústeckého kraje a to počtem 14 z 50“, pochlubil se za svůj tým rozhodčích Rajchert.

Karate (1) Karate (2) Karate (3)

Josef Rajchert


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*