FOTO: Senioři se přijeli inspirovat do Ústí

  •  

Na ústecký magistrát, Větruši i Dubickou vyhlídku směřovalo výjezdní zasedání Krajské rady seniorů. Zástupci seniorů z celého kraje se přijeli inspirovat, jak vznikla a pracuje ústecká rada seniorů.

„Město Ústí nad Labem všem seniorům umožnilo scházet se pravidelně v restauraci Domu kultury a přilehlém klubu Káčko. Tento vstřícný krok spojil seniory, z různých seniorských organizací našeho města. Aktivity, které se zde provozují, si senioři řídí a připravují z velké části sami a navíc jsou zdarma,“ řekla městská radní Květoslava Čelišová, která je zároveň předsedkyně ústecké rady seniorů.

Senioři z Mostu, Děčína, Teplic, Krásné Lípy a dalších koutů kraje si vyměnili poznatky a ocenili aktivity ústecké rady a města.  Zejména možnost, že seniorské organizace mohou v rámci celého roku žádat o dotace na podporu činnosti.  „Na seniorské aktivity město vypsalo dotační titul a senioři mohou žádat průběžně až do 15. Listopadu. Maximální částka, kterou kluby mohou získat, je 20 tisíc korun,“ upřesnila tajemnice ústecké rady seniorů, Lenka Jaremová.

Senioři se nezabývali jen vážnými tématy. Po jednání na ústeckém magistrátu, se všichni přítomní vydali lanovkou na Větruši, kde si užili nádherného počasí i vyhlídky na celé Ústí a poté nasedli do přistaveného autobusu a přesunuli se do Dubiček. Kde je od kostela sv. Barbory další úžasný výhled, a to do údolí Labe.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*