VIDEO, FOTO: Začal školní rok. Bazén si děti ze ZŠ Stříbrnická užijí až v říjnu

  •  

Prázdniny definitivně skončily. Po dvou měsících volna usedají školáci znovu do lavic. Těch, kteří se vydají do školy vůbec poprvé, letos přibylo. Prvňáčků je 115 tisíc, skoro o čtyři tisíce více než loni.

Natěšeně vypadalo asi sto prvňáků s tradičními kornouty plnými sladkostí i jejich rodiče, kteří už před osmou ráno čekaly před budovou ústecké Základní školy Stříbrnická. Tady otevřeli čtyři první třídy. ZŠ Stříbrnická je jednou z malá v Ústí nad Labem, která má plavecký bazén. Děti si ho však užijí až v říjnu. „Plavecký bazén prochází zásadní rekonstrukcí. Oprava byla zapotřebí, bazén už prosakoval a ohrožoval statiku budovy,“ řekla členka školské komise Květoslava Čelišová. Rekonstrukci za sedm milionů korun provádí společnost Nordstav. Hradí ji město jako zřizovatel školy. V Jejím rámci se vymění vana za novou z nerezu a keramická dlažba a obklady kolem bazénu. Zároveň bude třeba vyměnit zkorodované potrubí sloužící k napouštění a vypouštění vody a také se vymění technologie filtrování a úpravy bazénové vody. Bazén o rozměrech 16,5 x 7,7 metru využívají děti z deseti základních škol a sportovní oddíly.

Už za necelé dva měsíce budou mít školáci první volno. Podzimní prázdniny jsou naplánovány na pondělí 27. října a středu 29. října. Dohromady s víkendem a státním svátkem připadajícím na 28. října to pro děti znamená pět dní volna. Před Vánoci půjdou děti do školy naposledy v pátek 19. prosince a vrátí se do nich až v pondělí 5. ledna 2015. První pololetí skončí ve čtvrtek 29. ledna, přičemž na pátek jsou pak naplánovány pololetní prázdniny. Na ty bude navazovat šest týdenních termínů jarních prázdnin rozdělených podle bývalých okresů. Ve čtvrtek a pátek 2. a 3. dubna budou mít školáci velikonoční prázdniny. Školní rok skončí 30. června 2015.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*