Fotograf Jadran Šetlík představil v knihovně své portréty osobností

  •  

Ve čtvrtek 16. března proběhla ve Wolfrumově čítárně v Knihovně Ústeckého kraje vernisáž uměleckého fotografa Jadrana Šetlíka. Série obrazů z fotografova cyklu „Osobnosti naší vlasti, odkaz budoucím generacím” vznikla v duchu Šetlíkova typického rukopisu, kdy fotograf ruční technologií přenáší fotografie na plátno, čímž vzniká obraz evokující malířské dílo ve stylu starých mistrů.

„Společenský večer konaný při příležitosti představení projektu Významné osobnosti Ústeckého kraje v prestižních prostorách Wolfrumovy vily zcela předčil moje očekávání. Nejen prostředím a hosty, ale i vstřícností a organizací ze strany zaměstnanců knihovny. Bude mi ctí používat i nadále toto prostředí k budoucím akcím při představování nových portrétů v rámci tohoto mého galerijního projektu. Věřím, že tento počin bude přínosný nejen pro můj galerijní cyklus portrétů, ale i pro Ústecký kraj,” byl s akcí spokojený fotograf Šetlík.

Na portrétních fotografiích byli kromě osobností Ústeckého kraje zachyceni například plastický chirurg Bohdan Pomahač, olympijská vítězka Barbora Špotáková, předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský, vloni zesnulý ředitel dubské porcelánky Vladimír Feix nebo zpěvák Jan Smigmátor. Jan Smigmátor byl na akci také osobně přítomný a vernisáž doprovodil zpěvem několika písní z repertoáru, který aktuálně připravuje pro svou zaoceánskou premiéru. Jako jeden z mála Čechů totiž chystá sólový koncert v newyorské Carnegie Hall.

„Je mi ctí, že se tak krásná akce, která oslavuje významné osobnosti Ústeckého kraje, uskutečnila i v Ústí nad Labem. Tento způsob vyzdvihnutí osobností z naší vlasti je vynikajícím odkazem budoucím generacím. Autorovi mnohokrát děkuji za realizaci a skvělý zážitek,“ doplnil ústecký primátor Petr Nedvědický. “Z akce a z atmosféry večera jsem osobně nadšená. Už teď jsme domluveni na další spolupráci,” dodává k večeru ředitelka knihovny Jana Linhartová


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*