Hasiči i silničáři mají díky počasí plné ruce práce

  •  

Od středečních 19:00 hodin do čtvrtečních 8:00 hodin vyjížděly hasičské jednotky v Ústeckém kraji k 37 zásahům. Šlo o odstranění stromů a větví, které nevydržely nápor sněhu, nejčastěji ze silnic.

„V okresu Teplice měli hasiči šest výjezdů. Odstraňovali stromy a větve z vozovky u Košťan, Cínovce, Mlýnů a v Běhánkách. V okresu Ústí nad Labem vyjely hasičské jednotky třikrát. Odstraňovali spadlé stromy z vozovky u Telnice, Božtěšic a Libouchce. V okresu Děčín vyjížděly hasičské jednotky ve 26 případech. Stromy a větve spadly na vozovku u Srbské Kamenice, Harrachova, Dolní Kamenice, Růžové, v Děčíně – Maxičkách, u Dolní Poustevny, Jílového, na elektrické vedení u Lipové, na silnici v Rumburku, u Růžové, Lobendavy, Nové Olešky, Doubic, Kerhartic, Dolní Chřibské, Jetřichovic, České Kamenice, na trať u Mikulášovic, na silnici u Janova, Mezné, a Mlýnů. V okresu Most vyjížděli hasiči dvakrát. Jednou odstraňovali strom ze silnice u Šumné a podruhé v Meziboří,“ popisuje pernou noc hasičů jejich tiskový mluvčí Lukáš Marvan.

A jak se v tomto počasí chovat na silnici? „Je třeba přizpůsobit rychlost podle dohledové vzdálenosti. Hodně lidí jezdí stejně za sucha, mokra, na sněhu,“ říká krajský koordinátor Besip pro Ústecký kraj Jan Pechout. Takže ani padesátka v obci nemusí být za zimního počasí bezpečnou rychlostí.

Práci silničářů ocenil Krajský šéf dopravní policie Jiří Ušák. „Hluboce smekám před prací silničářů, že i v těchto podmínkách se jim daří udržet sjízdný alespoň jeden pruh na dálnici. Na silnice nižších tříd se dostává postupně. Silničáři, ale i města a obce mají daný plán údržby, od těch nejdůležitějších páteřních až po ty obyčejnější. Pokud se nepodařilo udržet sjízdnou silnici v horských oblastech, není vinou silničářů. „V tomto počasí není možné udržet silnici sjízdnou. Za pluhem se kvůli silnému větru a sněžení ihned zavře silnice. Chválím jejich práci v našem kraji,“ řekl Jiří Ušák.

A řidičům dává šéf dopravní policie několik rad: „Určitě používejte vozidlo, které je na zimu vybavené, které má zimní pneumatiky. Auto před jízdou důkladně očistěte, zkontrolujte osvětlení, zimní výbavu. Sledujte dopravní zpravodajství, mějte dostatek pohonných hmot, teplé oblečení a třeba i deky v autě, nezapomeňte na nabitý mobilní telefon.“

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*