Hasiči otevřeli dveře své všebořické stanice

  •  

Minulou sobotu se otevřela veřejnosti Požární stanice Ústí nad Labem – Všebořice. Lidé si mohli prohlédnout vnitřní i venkovní prostory požární stanice včetně dvou nových hal pro uskladnění techniky, seznámit se s technikou a výstrojí hasičů či prohlédnout si krajské operační a informační středisko za plného provozu.

Na mladší návštěvníky čekal stánek s preventivně výchovnou činností, kde byly pro děti školního i předškolního věku připraveny vzdělávací a sportovní aktivity, po jejichž splnění dostaly drobné odměny a dobroty.

Po celý den byl připraven bohatý program s ukázkami zásahových požárních automobilů, chemické a technické služby nebo požárních kontejnerů. Každou hodinu následovaly praktické ukázky záchrany osob za pomoci lezecké techniky a automobilového žebříku, vyproštění osob z havarovaného vozidla či hašení hořícího automobilu, které byly doprovázené odborným komentářem prováděných činností.

„Jsem rád, že Ústečané mají o činnost hasičů tak velký zájem. Je to sice velmi náročné povolání, ale na pomyslném žebříčku oblíbenosti patří právem mezi nejvíce záslužné a oceňované u veřejnosti. Doufám, že mladí budou mít o prestižní práci hasiče i nadále zájem, což chceme nyní využít v rámci naší kampaně „Staň se hasičem.“ Rád bych touto cestou poděkoval sloužící směně „B“ i ostatním přítomným příslušníkům ústeckého sboru,“ řekl ředitel ústeckých hasičů František Růžička.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*