Hazard se v Ústí regulovat zatím nebude

  •  

Práce na vyhlášce regulující hazard a herny v Ústí nad Labem budou zatím zastaveny.

Zastupitelé na středečním zasedání nepustili do připomínkování pro politické strany, odborníky a obvody návrhy předložené opozičním hnutím PRO!Ústí. „Připravili jsme dvě varianty. První počítá s vytvořením jednoho centrálního kasina, druhá v s výrazným omezením heren,“ uvedl Martin Hausenblas (PRO!Ústí). Obě podle něho znamenají omezení počtu povolených automatů o asi 80 procent.

První varianta by spočívala v tom, že by město povolilo herny jen ve spodní části parkoviště pod Mariánskou skálou. V jedné části by byly automaty, v druhé kasino se živými hrami. Prostor patří městu a to se ho marně dlouho snaží pronajmout. Vydělalo by tak i na nájemném.

Druhá varianta počítala s tím, že by herny nesměly být blíže než 200 metrů od škol a dalších veřejných budov. Povolených by bylo jen 200 kusů automatů, v jedné herně by jich nesmělo být více než 20. Případně by šla aplikovat ještě další omezení.

Náměstek primátorky Jiří Madar (UFO) tvrdí, že by se mu myšlenka jednoho místa zamlouvala. „Ale nelíbilo by se mi, kdyby bylo v centru města,“ upozornil na úskalí navrhovaného parkoviště. Najít je prý třeba jiné, vhodnější místo. Nejen mimo centrum, ale i dále od obytných čtvrtí a vyloučených lokalit.

V současné době ministerstvo financí v Ústí povolilo na 850 výherních automatů a videoterminálů. Podle radní Ivety Tomkové (nez.) nedávná kontrola městské policie zjistila, že ve městě je fyzicky 362 automatů a 342 videoterminálů.

Podle dostupných údajů lidé naházejí do ústeckých automatů více než miliardu korun ročně, z toho 360 milionů prohrají. Město letos na výnosech, které má, získá kolem 80 až 90 milionů korun.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*