Hejtman: Krajská zdravotní je špičkové zdravotnické zařízení

Foto: KÚUK
  •  

Necelé čtyři roky ve vedení Ústeckého kraje považuje hejtman Oldřich Bubeníček za velmi úspěšné.

Komunisté jako jedni z prvních už sestavili kandidátku do krajských voleb, jejímž lídrem je právě stávající hejtman. „Největší zdravotnické zařízení v republice, Krajská zdravotní, již hospodaří v kladných číslech. Některé primariáty patří ke špičce v poskytování léčebné péče. Na naše pracoviště se jezdí učit odborníci z celé České republiky. Kraj vynakládá velké prostředky na rekonstrukce nemocnic a snaží se doplňovat nejmodernější přístrojové vybavení a vylepšovat prostředí pro pacienty,“ říká Oldřich Bubeníček.

Podle něho je podobná situace ve školství, sociálních službách, dopravě, kultuře a dalších resortech. Snahou kraje je rovněž zajištění práce a vzdělání. „Bohužel náš region patří k těm, které se stále potýkají s vysokou nezaměstnaností. Nejistota v budoucnosti důlní činnosti se stává hrozbou, která vyžaduje nejen mimořádné úsilí kraje, ale i účinnou pomoc vlády,“ uvedl komunistický zastupitel a šéf výboru pro národnostní menšiny Pavel Vodseďálek. Vedení kraje chce posílit podporu v oblasti získávání velkých investorů, kteří budou zárukou vzniku nových pracovních míst. „Zóna Triangle je naplněná,  začínáme připravovat nové, ve kterých opět vzniknou stovky pracovních míst,“ dodal Vodseďálek.

Do podzimních senátních voleb ústecká KSČM vysílá právníka a vedoucího oddělení v krajském odboru dopravy Stanislava Körnera. Je odborníkem na výkon veřejné správy na úseku dopravy, bezpečnosti a krizových situací. Dříve pracoval v odboru azylové a migrační politiky ministerstva vnitra. „Vláda by se měla v první řadě starat o své občany a o problémy, které v této zemi jsou, a to dlouhodobě, například osoby, zneužívající stávajícího sociálního systému, nezaměstnanost, příchod generace, která chce jenom brát a neptá se, co by pro to měla udělat,“ uvedl Körner. Podle něho by v souvislosti s uprchlickou krizí měl stát zavést co nejpřísnější kontroly státních hranic, například s využitím Armády ČR.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*