Hráči Blades reprezentovali Českou republiku proti Maďarsku

  •  

V neděli 27. září proběhlo v maďarské Budapešti přátelské utkání mezi českým a maďarským reprezentačním týmem. Na soupisku národního kádru se po celorepublikovém try-outu a dvou víkendových kempech probojovali take čtyři hráči z Ústí nad Labem. Úspěch zopakovali všichni tři reprezentanti ostřílení z loňského roku – quarterback Jan Bláha, offensive guard Marek Franta a free safety Jan Pittner. Nově se k nim přidal jeden z nejviditelnějších hráčů divize III ČAAF running-back Jakub Imr.

 „Byla to paráda. Všichni jsme byli na hřišti. Honza Bláha, jako náhradní quarterback, přešel celé hřiště na pět passů se stoprocentní úspěšností. Pak skočil po hlavě do endzony, ale bohužel nedoletěl. I tak to ale vypadalo parádně, “ pochvaluje si svou premiérovou zkušenost nováček v národním týmu.

Marek Franta doplňuje: “Poprvé ve své kariéře jsem nastoupil v základní sestavě na pozici levého ofenzivního guarda. Netuším jak to mají ostatní reprezentanti, ale pro mě je to veliká čest oblékat modro-červený reprezentační drez a reprezentovat tuto zemi v mezinárodním zápase.”

Zápas byl pro českou výpravu úspěšný – naši vyhráli 26:7. Na obou stranách však bylo hodně nepřesností, které byly způsobeny částečně i stavem trávníku, protože v Budapešti před zápasem hustě pršelo.

Z českého týmu dostali příležitost všichni hráči, kteří na zápas přicestovali, a dostali tak možnost ukázat reprezentačním trenérům své kvality v zápasovém tempu.

“Velice se těším na nadcházející kvalifikační zápas na mistrovství Evropy proti Polsku na domácí půdě. Zahrát si před domácím publikem, rodinou a přáteli je vždy zážitek, o to silnější, když se jedná o přímou kvalififkaci na evropské mistrovství. Doufám, že si udržím pozici v základní sestavě a že vyhrajeme. Snad se v sestavě udrží i další členové Blades a zahrají si i druhý letošní zápas za národní tým,” uzavírá Franta.

Zápas proti polské reprezentaci odehraje český kádr 11. října od 14:00 na letním stadionu u Tipsport areny v Pardubicích a vítězství znamená účast na mistrovství Evropy.

Blades proti Maďarsku (1) Blades proti Maďarsku (2)

Marek Moudrý

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*