Hraničář se „protančí“ do května v rytmu Samby a exhibice mistrů slam poetry

Samba. Zdroj: Hraničář Ústí
  •  

Květnový program Hraničáře odstartuje v úterý 5. května projekcí francouzského filmu Samba od tvůrců úspěšného snímku Nedotknutelní. Den na to se pódium Hraničáře stane místem exhibice slam poetry s účastí těch nejlepších „básníků“ z celé České republiky.

Samba – úterý 5. května, 19.30 hodin                                                                   

Jak vypadá život přistěhovalců v Paříži? Pracují, ušetřené peníze posílají domů svým rodinám, mají se na pozoru před cizineckou policií. A taky si čas od času nabrnknou ženskou. Stejně jako Senegalec Samba, na kterého si ale po deseti letech došlápnou a chtějí ho poslat zpátky do Dakaru. Jenže on se právě seznámil s vyhořelou manažerkou Alicí, která při pohledu na Sambu s podivem zjistila, že asi není zas tak vyhořelá… Film natočili v roce 2014 tvůrci úspěšného snímku Nedotknutelní Olivier Nakache a Eric Toledano. A byť by se mohlo zdát, že jde o pochmurné sociální drama, kořením Samby je právě humor a ironie.

Exhibice slam poetry – středa 6. května, 19.30 hodin

Návštěvníky čeká večer poezie bez mantinelů, umělecký ekvivalent kohoutích zápasů, soutěž ilegální ve dvou třetinách domácích regionů. V přátelské bitvě poměří své síly mistři žánru slam poetry – Jakub Foll (mistr Slam poetry ČR 2007 a 2010), Metoděj Constantine (mistr Slam poetry ČR 2013), Vladimír Vacátko (mistr Slam poetry ČR 2006), Anatol Svahilec (mistr Slam poetry ČR 2014) a Lojza Kvádr (vítěz Pilsner Exhibice 2013). Zaslamovat si po boku těch nejlepších dostane šanci také “černý kůň” z řad účastníků akce.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*