Izraelský zpěvák a kytarista to v Ústí rozjede

  •  

V Národním domě se chystá koncert, na který nezapomenete. 17. dubna od 20:00 hodin se totiž můžete těšit na vystoupení Guye Kinga, který je původem z Izraele.
King je na hudební scéně aktivní už od 16 let, kdy byl pozván na jeho první turné v USA. Poté co se přestěhoval do Chicaga, kde dostal nabídku od Willie Kenta a v jeho kapele zůstal do jeho smrti v roce 2006. Od té doby se věnuje vlastním projektům, pohybujícím se na pomezí blues, jazzu a soul music. Guy respektuje tradici těchto směrů a přidává do této hudby své vlastní prvky, což utváří jedinečnost jeho vystoupení.

V posledních letech je zván na turné po celém světě, vystupoval na mnoha mezinárodních festivalech a blízce spolupracoval se jmény, jako byl B. B. King nebo Buddy Guy. V roce 2017 byla jeho nahrávka vydaná u Delmark Records nominována na album roku asociací Living Blues. V dubnu 2018 přijede na Evropské turné, které čítá 18 koncertů.  Spolu s varhaníkem Janem Kořínkem a new orleanským bubeníkem Jeffem Boudreaux vás provedou barevným světem blues i jazzu.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*