Jak je to se zimními pneumatikami v zahraničí?

  •  

Hloubka dezénu obouvané pneumatiky před zimou by neměla být menší jak 5 mm, jelikož se může během zimních měsíců stát to, že gumu sjedete pod zákonné 4 mm.  Má výrazný vliv na brzdnou dráhu vozu.

Kdy mít zimní pneumatiky, pokud jedu do hor?

V Evropě je řada států, které datumově nenařizují užívání zimních pneumatik, ale mají zákonem stanoveno, že je musí motorista užívat za zimních klimatických podmínek. Tento zákon je například na Slovensku, Polsku, Německu, Francii a Švýcarsku. V Itálii ale zase platí mít zimní pneumatiky od 15. října do 15 dubna v Alpách a od 1. listopadu do 15. dubna ve zbytku země pro každé vozidlo bez ohledu na klimatické podmínky, podobné předpisy jsou v alpské zemi Rakousku. Tedy od 1. listopadu do 15. dubna.

Sankce v zahraničí při použití letních pneumatik

Evropské státy zpravidla tento přestupek sankcionují částkou pohybující se okolo 60 až 80 Eur. Můžeme však najít i výjimky, jakou je například Rakousko, kde nám hrozí v případě zablokování dopravy nebo vážného ohrožení bezpečnosti silničního provozu pokuta až do výše 5000 Eur. V Německu zase platí povinnost mít v nádobce do ostřikovačů nemrznoucí směs. Za tento přestupek vám tam od tamní policie hrozí pokuta ve výši 40 Eur.


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*