Jak se řeší situace lidí z ubytoven, zjišťovala ministryně Němcová

  •  

Další koordinační schůzky k řešení situace obyvatel rušených ubytoven se zúčastnila i ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

„Přijela jsem opět do Ústí nad Labem, abych se přesvědčila o tom, jaká je ve městě skutečná situace. Máme informace, že to ve městě intenzivně řešíte. Je smutné vidět v médiích, že lidé, kteří pobírají dávky, při demonstracích říkají, že práce nic neřeší,“ uvedla ministryně v úvodu setkání.

Od primátorky města Věry Nechybové se dozvěděla, že pro více než polovinu lidí z ubytoven se nové ubytování už podařilo nalézt. Umístit zbývá zhruba devadesát lidí. A i v jejich případě se nové bydlení intenzivně hledá.

„Sociální pracovníci informovali o tom, že klienty, kteří mají zájem, se daří průběžně ubytovávat. Bohužel jsou i případy odmítání některých bytů, o čemž jsou samozřejmě vedeny úřední záznamy, aby bylo zřejmé, že nabídku skutečně dostaly,“ popisuje mluvčí magistrátu Romana Macová.

Odmítány jsou například nabídky na nově zrekonstruované byty na velmi dobré úrovni, kde si pronajímatelé dávají jako podmínku pravidelný dohled, aby zabránili obávanému vybydlování.

„Ubytování se daří, z tohoto jednání je zřejmé, co vše pro obyvatele všichni děláme a to nad rámec našich povinností. Děkuji všem, kteří napnuli síly a snaží společně s námi, aby skutečně nikdo nezůstal na ulici. Kdo bydlení hledá, na ulici nemusí. O tom, že pomoci chceme, svědčí i množství lidí, kteří se zapojili do koordinace ubytování“, doplnila primátorka města Věra Nechybová.

Foto: www.usti-nad-labem.cz

  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*