Jan Čaloun: Náš tým udělá maximum pro úspěch Slovanu

  •  

Základní část zakončenou nadstavbou uzavřel Slovan na celkovém 3. místě tabulky. V osmifinále letošního play-off se postaví šestému celku tabulky, kde skončil Stadion Vrchlabí. Před play-off jsme vyzpovídali sportovního jednatele a trenéra Slovanu Jana Čalouna. Jak zhodnotil celkové umístění, jak vyhlíží play-off a mnohé další se můžete dočíst v aktuálním rozhovoru.

Honzo, základní část a nadstavba jsou u konce, čeká nás play-off. Nejprve Vás poprosím o obecné zhodnocení celé základní části a nadstavby?

Začátek sezony nebyl úplně optimální, možná to bylo také tím, že jsme poměrně hodně a intenzivně trénovali během srpna, září a října, kde jsme v tréninkovém procesu nabírali hodně objem a připravovali tým na závěrečnou část sezony. Po novém roce náš tým podával velmi slušné výkony a od začátku ledna do konce nadstavbové části odešel z dvaceti zápasů pouze dvakrát poražen. Díky této sérii jsme stoupali tabulkou a jen horší vzájemná utkání s Chomutovem nás odsunala na konečné 3. místo.

Splnil Vámi složený kádr očekávání, i co se týče plnění herního systému, případně jak jste spokojeni s vazbami mezi hráči, které se během dosavadní části soutěže vytvořily?

Máme v týmu výbornou partu, což je velmi důležité právě pro nadcházející play off. I díky tomu můžeme byt úspěšní. Samozřejmě i plnění našeho nastaveného systému bude velmi důležité.

Jak hodnotíte konečné umístění Slovanu, který skončil na 3. místě tabulky?

Naším cílem bylo si vytvořit co nejlepší umístění po základní části pro play off. Pouze nás mohou mrzet ztráty bodů v začátku základní části a umístění mohlo být i lepší.

Letošní ročník 2. ligy sliboval nejlepší sezonu v historii. Jak se Vám celkově zamlouvala kvalita soutěže, systém soutěže, atraktivita duelů, návštěvnost?

Letošní soutěž má velmi vysokou kvalitu, myslím, že některá utkání nadstavbové části dosahovala úrovně zápasů Chance ligy. Kvalitní zápasy přilákaly i diváky a věřím, že se návštěvnost v playoff ještě zvýší.

V osmifinále play-off nás čeká Vrchlabí. Předpokládám, že jste jako trenéři v tom dramatickém závěru nadstavby nekalkulovali s případnými možnosti pro play-off? A co byste řekl právě na adresu soupeře v osmifinále, jakou očekáváte sérii?

Určitě jsme s umístěním nekalkulovali a pouze jsme chtěli co nejlepší pozici pro playoff. Pokud chcete dojít co nejdále, musíte v playoff porazit každého soupeře. S Vrchlabím nás nečeká jednoduchá série i vzhledem k tomu, že všechna utkání s Vrchlabím byla zatím vyrovnaná. Ve Vrchlabí působí hodně kvalitních hráčů v čele s Honzou Hlaváčem.

První utkání série se hraje 11. března na domácím ledě, nastíníte nám program, který naordinujete hráčům, jak bude případně probíhat příprava na soupeře?

Hráči po utkání v Táboře dostali krátké volno a od pondělí se začneme připravovat na tuto sérii. Z kraje týdne se budeme věnovat mírně kondici formou rovnovážných situací, chceme také zařadit dělené tréninky obránci-útočníci a v závěru týdne se budeme věnovat technicko – taktické přípravě směrem k utkáním.

Jak je na tom aktuálně zdravotní stav Slovanu. Někteří hráči v posledních utkáních nenastupovali.

Věříme, že všichni hráči budou na play off připraveni. Zranění doléčují Martin Berčík a Kale Costa. Jsme rádi, že se do sestavy po zranění vrátil Jan Rudovský.

Jak se těšíte na playoff a co bude v závěrečné sezóny důležité?

Po pádu do druhé ligy se ukázalo, kdo má Slovan rád a kdo mu chce pomoci. Vedle našich stálých partnerů a podporovatelů jsem také rád, kolik fanoušků na Slovan chodí. Zároveň nás těší, že naši fanoušci jezdí v hojném počtu i na venkovní zápasy a stali se tak součástí našeho týmu. Určitě budeme bojovat až do konce a uděláme maximum pro úspěch Slovanu a také reprezentaci města Ústí nad Labem. Těším se, až zase uslyším pokřik našich fanoušků „CELÝ ÚSTÍ“.

Tomáš Suchánek

 


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*