Jiří Petružálek: Díky autoškole vím, co Ústečany trápí

  •  

Jiří Petružálek založil svoji autoškolu již v roce 1990. Od té doby naučili instruktoři Autoškoly DISK řídit nebo dovedli k získání řidičského průkazu desítky tisíc kurzistů z Ústecka a okolí. Dnes jednašedesátiletý podnikatel nesedí v kanceláři. Od rána do pozdního večera na sedadle spolujezdce radí a jistí bezpečnou jízdu, nebo přednáší teorii v učebně.

„V posledních měsících výrazně stoupá zájem o kurzy, kondiční jízdy a doškolování řidičů. Tak, jak rostou firmy, stoupá i zájem o naše služby, takže se ani nezastavíme. Nakoupili jsme i nové vozy. Nemohu si stěžovat. Vadí mi jen přibývající administrativa,“ říká majitel autoškoly, ale také vášnivý holubář.

Děravé silnice

Jiří Petružálek díky svému „řemeslu“ zná všechny sjízdné i nesjízdné silnice a cesty na Ústecku, problémy s průjezdností ulic, s parkováním. I to je důvod, proč se zapojil do komunální politiky a i letos chce kandidovat v místě svého bydliště na Severní Terase. „Vím, že na opravu všech silnic a silniček v Ústí by město potřebovalo asi miliardu korun. Tu asi jen tak nenašetří, ale chci, aby se začaly opravovat ve větší míře,“ plánuje podnikatel.

Parkování prioritou

Stejným nebo ještě palčivějším je problém s parkováním na sídlištích. „Vnímám stížnosti obyvatel. Skoro každý den lidé z Dobětic a jiných sídlištních bloků v Ústí složitě hledají po návratu ze zaměstnání nebo z nákupů místečko na zaparkování. Prostě na ně před lety nikdo nemyslel. Navíc jsou pak ulice i obtížně průjezdné pro svozy odpadu nebo hasiče. Snažím se tyto problémy přenášet na vedení města,“ říká Jiří Petružálek, který je členem kontrolního výboru ústeckého magistrátu.

Přestože prý ústecká primátorka Věra Nechybová pomohla nejrizikovější situace vyřešit, je podle něj třeba ještě před změnou územního plánu a výstavbou nových parkovišť vytvořit prostor pro auta i dílčími úpravami – stání a drobnými stavebními úpravami terénu vedle vozovek.

Vyloučené lokality

Další motivací pro kandidaturu v komunálních volbách za Ústecké fórum občanů je pro majitele autoškoly potřeba zabránit devastaci města a obvodu Severní Terasa především: „Záleží mi na stavu města, bydlím na Severní Terase a chci, aby tahle čtvrť zůstala dobrým místem pro život mladých rodin, ale také seniorů. Vadilo by mi, kdyby se zvyšoval počet vyloučených lokalit a některá snad mohla vzniknout i v našem obvodě díky obchodníkům s chudobou, vykutáleným realitním makléřům a sociálním spekulantům z celé republiky. Tomu chci zabránit.“


  •  

Napište první komentář

Přidat komentář

Váš e-mail nebude zobrazen veřejně.


*